INFOLINIA
Ikona, element graficzny, symbolizujący telefon
A A Ikona, element graficzny, symbol oka. To aktywny przycisk, który włącza wysoki kontrast strony
Migam
Logo ETR
Logotyp Unii Europejskiej

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dorosłych

Poradnia Zdrowia Psychicznego z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym (PZK)


W naszej poradni specjalizujemy się w leczeniu problemów i schorzeń związanych ze zdrowiem psychicznym dorosłych. W zespole terapeutycznym pracują wykwalifikowani psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci, posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie zdrowia psychicznego. Dla nas każdy pacjent jest wyjątkowy, dlatego podejmujemy indywidualne podejście, zapewniając pełną intymność i dyskrecję.

W poradni od 1 grudnia 2023 roku funkcjonuje Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny (PZK) działający w Centrum Zdrowia Psychicznego, prowadzony w ramach programu pilotażowego przez Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie. Jest to miejsce, w którym pacjenci z Żoliborza i Śródmieścia, którzy przekroczyli 18. rok życia, mogą uzyskać wsparcie psychologiczne bez konieczności posiadania skierowania, zapisywania się wcześniej czy czekania w kolejce.

Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny (PZK)


PZK stanowi pierwszy kontakt, gdzie pacjenci otrzymują pomoc bądź są skierowywani do jednostek specjalizujących się w obszarze psychiatrii, adekwatnych do ich indywidualnych potrzeb. Dążymy do skutecznego wsparcia i zapewnienia profesjonalnej opieki każdemu, kto szuka pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. Naszym celem jest zapewnienie Ci łatwego dostępu do pomocy psychologicznej, eliminując potrzebę skomplikowanych procedur czy długiego oczekiwania.

grafika, zespół

​​​​​​Role i funkcje PZK w procesie pomocy pacjentom w kryzysie:

  • Wstępna ocena sytuacji - w PZK przeprowadzamy wstępną ocenę sytuacji dla osób 18+, które zgłaszają się w trudnym czasie kryzysu.
  • Wybór optymalnej pomocy - na podstawie tej oceny, wspólnie wybieramy najlepszy sposób uzyskania dla Ciebie pomocy.
  • Wsparcie w zrozumieniu opcji leczniczych - nasi pracownicy w PZK są tu, aby pomóc Tobie lub Twoim bliskim zrozumieć dostępne możliwości lecznicze w danym obszarze.
  • Informacje o formalnościach - udzielamy jasnych informacji na temat formalności, które mogą być konieczne do spełnienia, aby uzyskać bezpłatną pomoc, eliminując zbędne opóźnienia.
  • Możliwość rozmowy ze specjalistą - już od pierwszego spotkania z nami, masz możliwość rozmowy ze specjalistą w zakresie zdrowia psychicznego, zazwyczaj z psychologiem.
  • Kierowanie do odpowiednich jednostek - PZK może skierować Cię do różnych jednostek działających w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, dostosowując wsparcie do Twoich indywidualnych potrzeb.
  • Utrzymywanie aktywnego kontaktu - jesteśmy tutaj, aby utrzymywać aktywny kontakt z Tobą, abyśmy mogli ciągle świadczyć wsparcie zgodnie z Twoimi bieżącymi potrzebami.

grafika, planer i tarcza

Dostępność pomocy w Punkcie Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym:

  • Poradnia Zdrowia Psychiczego, Przychodnia Elbląska, ul. Elbląska 35, Warszawa
    od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00
  • W razie braku możliwości osobistego dotarcia możliwy jest kontakt telefoniczny w godzinach pracy punktu PZK lub e-mailowy

grafika, telefon+48 880 521 689 (Punkt PZK, pacjenci pierwszorazowi)

grafika, telefon+48 22 669 09 66 (Poradnia PZP)

grafika, skrzynka e-mailowaelblaska.pzk@spzzlo.pl

Poradnia Zdrowia Psychicznego


W Poradni Zdrowia Psychicznego dbamy o Twoje dobre samopoczucie psychiczne. Naszym celem jest zapewnienie Ci wsparcia i profesjonalnej opieki w każdym aspekcie Twojego zdrowia psychicznego. Oferujemy szeroki zakres usług, obejmujący diagnozę i poradę lekarza psychiatry, a także diagnozę psychologiczną oraz sesje psychoterapeutyczne.

Wszelkie badania związane z leczeniem psychiatrycznym, prowadzonym w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia są bezpłatne.

  • Jeśli potrzebujesz wsparcia lekarza psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego, nie musisz mieć skierowania.
  • Natomiast, aby skonsultować się z psychologiem czy psychoterapeutą w Poradni Psychologicznej i Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. 

Pomoc specjalistyczna - kiedy i kto?

Psychiatra

Kim jest?

Psychiatra to lekarz medycyny, którzy zrobił specjalizację z psychiatrii. Jest uprawniony do stawiania diagnozy i leczenia farmakologicznego swoich pacjentów. To jedyny specjalista w dziedzinie psychologii, uprawniony w Polsce do wystawiania recept. Zajmuje się leczeniem najtrudniejszych i najpoważniejszych zaburzeń psychicznych.

 

Jakie metody stosuje?

Psychiatra diagnozuje pacjenta na podstawie wywiadu, który może rozszerzyć w niektórych przypadkach także o badania lekarskie lub laboratoryjne. W pracy psychiatra stosuje leczenie farmakologiczne, głównie przy wsparciu leków psychotropowych. Lekarz może zadecydować o leczeniu pacjenta w szpitalu oraz go tam skierować.

 

Komu udziela pomocy?

 

Psychiatra to lekarz, do którego powinny trafiać osoby z dużymi zaburzeniami osobowości oraz takie, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego i bliskich. Specjalista ten zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami problemów psychicznych, z którymi nie radzi sobie psychoterapia. Zaburzenia kwalifikujące do wizyty u psychiatry to m. in. mania,  depresja, schizofrenia, myśli samobójcze, autoagresja.

Psycholog

Kim jest?

Psychologiem jest osoba, która ukończyła studia z psychologii. Psycholog jest pierwszą osobą, z którą kontaktuje się człowiek borykający się z cierpieniem psychicznym lub zaburzeniami o tym podłożu. Zajmuje się opiniowaniem, diagnozowaniem, badaniem psychologicznym i kierowaniem na odpowiednie leczenie swoich pacjentów. Psycholog nie zajmuje się terapią, nie zleca leczenia farmakologicznego, może jedynie zdiagnozować i pokierować swojego pacjenta do innych specjalistów.
 

Jakie metody stosuje?

Psycholog diagnozuje i opiniuje problem na podstawie wywiadu z pacjentem. Istotą wywiadu jest nie tylko rozmowa, ale często również specjalne testy psychologiczne, które są potem odpowiednio przez niego interpretowane. Specjalista ten jest również uprawniony do wydawania orzeczeń czy zaświadczeń o zdrowiu psychicznym.
 

Komu udziela pomocy?

Najczęściej do psychologa chodzimy z bieżącymi problemami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Są to problemy dnia codziennego – trudna sytuacja w pracy czy w małżeństwie, apatia, zniechęcenie, strata. Psycholog diagnozuje problem i kieruje na odpowiednie leczenie, np. na psychoterapię lub do psychiatry.

Psychoterapeuta

Kim jest?

Psychoterapeuta nie musi być lekarzem ani nawet psychologiem. Aby być psychoterapeutą należy ukończyć czteroletnią szkołę z tego obszaru nauki. Psychoterapia zajmuje się rozwiązywaniem problemów cierpiącej psychiki. Psychoterapeuta leczy zaburzenia, docieka ich źródeł i pomaga uporać się z przeszłością i wydarzeniami z przeszłości, które w wielu przypadkach jest sprawcą problemów.
 

Jakie metody stosuje?

W psychoterapii najważniejszy jest czas. Nie da się w krótkim czasie osiągnąć efektu wyleczenia, dlatego jest to terapia dla cierpliwych i konsekwentnych. Psychoterapia może trwać nawet kilka lat. Możliwa jest terapia krótkoterminowa, ale te zwykle nie rozwiązują każdego problemu. Terapie są najczęściej przeprowadzane osobiście. Psychoterapeuta stawia na bezpośredni, bliski kontakt z pacjentem – jeden na jednego.
 

Komu udziela pomocy?

Psychoterapeuta prowadzi terapie dla osób z problemami obniżającymi jakość ich życia. Psychoterapia najczęściej zajmuje się takimi problemami jak: depresja, stany lękowe, zaburzenia odżywiania, natręctwo myślowe, DDA, zaburzenia snu, objawy psychosomatyczne.

Harmonogram pracy Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych


Kliknij by wydrukować fragment cennika

Ewa Iwanicka-Kownacka - lekarz psychiatra I stopnia

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi 08.00 - 14.25 brak usługi 08.00 - 13.00 brak usługi

 

Marta Rogalska - specjalista psychiatrii

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
10.00 - 15.30 12.00 - 18.00 10.00 - 14.30 10.00 - 15.30 brak usługi

 

Anna Trochimowicz - specjalista psychiatrii

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
07.25 - 10.25
12.00 - 14.00
07.25 - 13.00 07.25 - 13.00 07.25 - 13.00 07.25 - 13.00

 

Marcel Łoza - psychiatra

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi brak usługi brak usługi 16.00 - 20.00 brak usługi

 

Patrycja Piasecka-Siembab - psychiatra

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi brak usługi 16.00 - 20.00 brak usługi brak usługi

 

Maria Petelska - Knapik - psychiatra

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi 08.00 - 11.00 08.00 - 11.00 brak usługi brak usługi

 

Bronisław Ejmont - psychoterapeuta

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
12.25 - 20.00 08.00 - 15.35 12.25 - 20.00 08.00 - 15.35 12.25 - 20.00

 

Maria Michniewicz-Czerwińska - psychoterapeuta

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
07.25 - 15.00 brak usługi brak usługi brak usługi brak usługi

 

Renata Wrzosek - psycholog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi 08.00 - 12.05 brak usługi brak usługi brak usługi

 

Wioletta Chełstowska - psycholog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi brak usługi brak usługi 07.25 - 15.00 07.25 - 15.00

 

Aleksandra Błaszczuk - psycholog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi 11.25 - 19.00 11.25 - 19.00 brak usługi 08.00 - 15.35

 

Anna Przybylska - psycholog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
10.25 - 18.00 08.00 - 15.35 10.25 - 18.00 08.00 - 15.35 brak usługi

 

Malwina Hałucha - psycholog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
08.00 - 15.30 brak usługi 08.00 - 12.00 15.30 - 20.00 08.00 - 13.30

 

Monika Kramarczyk - psycholog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
08.00 - 11.00 13.00 - 20.00 08.00 - 12.00 08.00 - 15.00 10.00 - 17.00

UWAGA! Informujemy, że w wyjątkowych sytuacjach godziny pracy lekarzy mogą ulec zmianie.

 

Poradnia Zdrowia Psychicznego
SPZZLO Warszawa-Żoliborz
Przychodnia Elbląska
ul. Elbląska 35, Warszawa

 

grafika, pinezka, dojazd do przychodni na ulicy Elbląskiej 35 w Warszawie

budynek przychodni przy ulicy Elbląskiej 35 w Warszawie

Czytaj także:


Logotypy programu zrealizowanego z dofinansowaniem z Unii Europejskiej
Logotyp: szybka terapia onkologiczna Logotyp: NFZ Logotyp: Rzetelna Firma

Copyrights 2024 | Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz | Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałow w całosci lub w części bez zgody właściciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.

Projekt i wykonanie


Logo Agencji PR PReal’s

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies więcej Ikona, element graficzny, strzałka w prawo z aktywnym linkiem do treści na temat specjalistycznych usług